Teaching Factories Competition 2025: Call for students to form Solver Teams
Promocija tehničkih fakulteta
U okviru projekta “Smislimo, kreirajmo i usvojimo politike prema mladima”, kojeg finansira Evropska unija, a provodi Institut za razvoj mladih KULT u partnerstvu sa Regional Youth Cooperation Office – RYCO, Vijeće mladih Federacije BiH, Mreža Omladinskih Centara za Animiranje, Razvoj i Trening Republike Srpske i Asocijacija srednjoškolaca u Bosni i Hercegovini nastao je video kojim promoviramo visoko obrazovanje na tehničkim fakultetima. Srednjoškolcima/maturantima poruku podrške uputio je student Mašinskog fakulteta Kemal Kulanić, ispred Studentsko vijeće Mašinskog fakulteta u Tuzli. Za gledanje videa – klikni na sliku.
Priznanje studentima Mašinskog fakulteta

Studenti Fakulteta od BH Engineering Weeks dobili priznanje “Made in BiH” za najbolji tehnički/inženjerski projekat/proizvod u Bosni i Hercegovini u kategoriji studentski projekti. Priznanje je dodjeljeno za:
Amina Husić za rad ”Projekat punionice za električna bicikla i romobile”
Amir Emkic za rad ”Automatizirani uređaj za sortiranje dijelova prema boji”.
Radionica o mobilnosti za studente Mašinskog fakulteta
Radionica za studente o dostupnosti i prilikama za studentsku mobilnost u sklopu CEEPUS (Central European Exchange Programme for University Studies) programa. Predavanje na radionici održao je Prof.dr. Miodrag Hadžistević sa Fakulteta tehničkih nauka Univerziteta u Novom Sadu. Kroz radionicu su studenti saznali što sve program mobilnosti CEEPUS obuhvaća, kakve tipove mobilnosti mogu postići tokom (i nakon) studija te općenito kako mogu započeti svoju prijavu za studentsku mobilnost. Prisutnim studentima je prezentovana mogućnost studentske mobilnosti na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu, iznoseći svoja iskustva i na koji način mogu proširiti svoje znanje, upoznati određene zemlje i steći nova poznanstva.